Weight: Select Weight
Login/Register now to join Nutrabay FitClub.
Offers
Get freebies worth 300 and more on shopping for more than Rs 500/-
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free & Fast Delivery
Free & Fast
Delivery
100%
Authentic
14 days
return
Pay on
Delivery
The standard delivery time is 1-3 business days for Delhi-NCR or 3-5 days for the rest of India.
Note: Freebies if applicable are non-refundable and non-replaceable.
Pay using Cash or digitally with SMS paylink at the time of delivery
Sold & Fulfilled By Nutrabay Retail Pvt Ltd.
✓ Brand Authorized
| Best Before | January 2025 |
| Weight | 0.3 kg |
| Number of Servings | 100 |
| Serving Size | 5g |
| Serving Size | 5g |
| Packaging Type | jar |
| Packaging Type | jar |
| form | powder |
| form | powder |
| diet preference | vegetarian |
| diet preference | vegetarian |
| Price Per Serving | ₹10.2 |
| Benefits | Energy, Strength, Hydration, Energy, Strength, Hydration |
| Gender | Male, Female, Male, Female |
| Lifestage | Adults, Adults |
| Gtin | 650245066554 |
| SKU | NB-SLA-1003-01 |
View more |
| SERVING SIZE: | 1 1/2 Level Teaspoons (approx. 5 g) | |
|---|---|---|
| SERVINGS PER CONTAINER: | about 45 | |
| AMOUNT PER SERVING | % DAILY VALUE | |
| ** Daily Value not established. | ||
| Creatine Monohydrate | 3 g (3,000 mg) | ** |
Importer Details
Manufacturer Details
Brand Details
Ratings & Reviews
(4 Ratings & 4 Reviews)
21 Aug, 2021
07 Jul, 2022
03 Aug, 2022
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.