Weight: Select Weight
Login/Register now to join Nutrabay FitClub.
Offers
Get freebies worth 300 and more on shopping for more than Rs 500/-
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free & Fast Delivery
Free & Fast
Delivery
100%
Authentic
14 days
return
Pay on
Delivery
The standard delivery time is 1-3 business days for Delhi-NCR or 3-5 days for the rest of India.
Note: Freebies if applicable are non-refundable and non-replaceable.
Pay using Cash or digitally with SMS paylink at the time of delivery
Sold & Fulfilled By Nutrabay Retail Pvt Ltd.
✓ Brand Authorized
| Best Before | March 2025 |
| Weight | 0.25 kg |
| Number of Servings | 83 |
| Serving Size | 3g (1 teaspoon) |
| Serving Size | 3g (1 teaspoon) |
| Packaging Type | jar |
| Packaging Type | jar |
| form | powder |
| form | powder |
| diet preference | vegetarian |
| diet preference | vegetarian |
| Price Per Serving | ₹12.5 |
| Benefits | Energy, Strength, Hydration, Energy, Strength, Hydration |
| Gender | Male, Female, Male, Female |
| Gtin | 5404017402072 |
| SKU | NB-QNT-1007-01 |
View more |
Extensive research has shown, creatine monohydrate is a natural substance that turns into creatine phosphate in the body and helps make a substance called adenosine triphosphate (ATP). ATP provides the energy for muscle contractions. Our Creatine monohydrate is a premium quality creatine and often taken pre/post workout and/or with other supplements like whey protein.
Importer Details
Manufacturer Details
Brand Details
Ratings & Reviews
No customer rating & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.