Flavour: Select Flavour
Weight: Select Weight
Login/Register now to join Nutrabay FitClub.
Offers
Get freebies worth 300 and more on shopping for more than Rs 500/-
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free & Fast Delivery
Free & Fast
Delivery
100%
Authentic
14 days
return
Pay on
Delivery
The standard delivery time is 1-3 business days for Delhi-NCR or 3-5 days for the rest of India.
Note: Freebies if applicable are non-refundable and non-replaceable.
Pay using Cash or digitally with SMS paylink at the time of delivery
Sold & Fulfilled By Nutrabay Retail Pvt Ltd.
✓ Brand Authorized
| Best Before | December 2023 |
| Weight | 0.5 kg |
| Flavour | Mango Orange Ice Cream Brownie With Too Much Oreos And Too Much Chocolate |
| Protein Percentage (%) | 78 % |
| Protein Per Container | 374 g |
| diet preference | vegetarian |
| form | powder |
| Packaging Type | pouch |
| Serving Size | 30g |
| Number of Servings | 16 |
| protein per serving (g) | 25 g |
| Price Per Serving | ₹15.6 |
| Price Per Gram of Protein | ₹0.6 |
| Benefits | Build Muscle, Muscle Recovery |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 8906045140621 |
| SKU | NB-NUT-1010-02 |
View more |
BENEFITS & FEATURES
RECOMMENDED USAGE
PRODUCT QUALITY
100% whey protein concentrate with low carb content. Pure raw whey protein without any fillers or cheap additives. Made using high quality imported whey. No added sugar, Natural Ingredients, Gluten-Free, No added preservatives, No amino spiking, No banned substance, Steroid free, Tested for purity.
[/col]
[col span="1/2" ]
NUTRABAY QUALITY
Nutrabay always focuses on creating dynamic, cutting-edge, and result-oriented products. Our brand's aim is to provide purity with good results without any harmful ingredients. Before dispatching products from our manufacturing facilities there are strict and multiple layers of quality check parameters that help us in delivering the highest standard products.
[/col]
[/row]Importer Details
Manufacturer Details
Brand Details
Ratings & Reviews
(370 Ratings & 347 Reviews)
Recommended by
100+ happy customers
04 Dec, 2020
23 Jan, 2021
22 Oct, 2020
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.