Flavour: Select Flavour
Weight: Select Weight
Login/Register now to join Nutrabay FitClub.
Offers
Get freebies worth 300 and more on shopping for more than Rs 500/-
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free & Fast Delivery
Free & Fast
Delivery
100%
Authentic
14 days
return
Pay on
Delivery
The standard delivery time is 1-3 business days for Delhi-NCR or 3-5 days for the rest of India.
Note: Freebies if applicable are non-refundable and non-replaceable.
Pay using Cash or digitally with SMS paylink at the time of delivery
Sold & Fulfilled By Nutrabay Retail Pvt Ltd.
✓ Brand Authorized
| Weight | 450 ml |
| Flavour | Lemon Lime |
| Number of Servings | 30 |
| Serving Size | 15ml |
| Serving Size | 15ml |
| Packaging Type | bottle |
| Packaging Type | bottle |
| form | liquid |
| form | liquid |
| diet preference | vegetarian |
| diet preference | vegetarian |
| Recommended Usage | take 1 tablespoon (15 ml approx.) in 150-200 ml of water and shake well to dissolve completely. take 1 serving daily or as suggested by your healthcare professional. |
| Recommended Usage | take 1 tablespoon (15 ml approx.) in 150-200 ml of water and shake well to dissolve completely. take 1 serving daily or as suggested by your healthcare professional. |
| Price Per Serving | ₹21.0 |
| Benefits | Muscle Recovery, Muscle Recovery |
| Gender | Male, Female, Male, Female |
| Lifestage | Adults, Adults |
| Gtin | 8906045141963 |
| SKU | NB-NUT-1062-01 |
View more |
BENEFITS & FEATURES
RECOMMENDED USAGE
Take one serving (15 ml) or as suggested by your healthcare professional
[/col]
[col span="1/2" ]
PRODUCT QUALITY
Vegan Friendly, No Added Artificial Colour. Manufactured in an ISO, FSSAI and HACCP certified manufacturing facility ensures best product quality standards.
[/col]
[col span="1/2" ]
NUTRABAY QUALITY
Nutrabay always focuses on creating dynamic, cutting-edge, and result-oriented products. Our brand’s aim is to provide purity with good results without any harmful ingredients. Before dispatching products from our manufacturing facilities there are strict and multiple layers of quality check parameters that help us in delivering the highest standard products.
[/col]
[/row]
Importer Details
Manufacturer Details
Brand Details
Ratings & Reviews
(2 Ratings & 2 Reviews)
18 Oct, 2022
06 Nov, 2022
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.