Flavour: Select Flavour
Weight: Select Weight
Login/Register now to join Nutrabay FitClub.
Offers
Get freebies worth 300 and more on shopping for more than Rs 500/-
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free & Fast Delivery
Free & Fast
Delivery
100%
Authentic
14 days
return
Pay on
Delivery
The standard delivery time is 1-3 business days for Delhi-NCR or 3-5 days for the rest of India.
Note: Freebies if applicable are non-refundable and non-replaceable.
Pay using Cash or digitally with SMS paylink at the time of delivery
Sold & Fulfilled By Nutrabay Retail Pvt Ltd.
✓ Brand Authorized
| Best Before | August 2025 |
| Weight | 0.3 kg |
| Flavour | Fruit Punch |
| Number of Servings | 150 |
| Serving Size | 2g (approx 1/2 scoop) |
| Serving Size | 2g (approx 1/2 scoop) |
| Packaging Type | jar |
| Packaging Type | jar |
| form | powder |
| form | powder |
| diet preference | vegetarian |
| diet preference | vegetarian |
| Recommended Usage | as a dietary supplement, take 1 serving, 30-60 mins prior to training with approximately 4-6 oz, of water. |
| Recommended Usage | as a dietary supplement, take 1 serving, 30-60 mins prior to training with approximately 4-6 oz, of water. |
| Price Per Serving | ₹14.1 |
| Benefits | Build Muscle, Energy, Build Muscle, Energy |
| Gender | Male, Female, Male, Female |
| Lifestage | Adults, Adults |
| Gtin | 850026619874 |
| SKU | NB-DEX-1037-01 |
View more |
Manufacturer Details
Brand Details
Ratings & Reviews
(2 Ratings & 2 Reviews)
29 Apr, 2025
"approve it 2nd time"
06 May, 2025
"efeq"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.