Flavour: Select Flavour
Weight: Select Weight
Login/Register now to join Nutrabay FitClub.
Offers
Get freebies worth 300 and more on shopping for more than Rs 500/-
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free & Fast Delivery
Free & Fast
Delivery
100%
Authentic
14 days
return
Pay on
Delivery
The standard delivery time is 1-3 business days for Delhi-NCR or 3-5 days for the rest of India.
Note: Freebies if applicable are non-refundable and non-replaceable.
Pay using Cash or digitally with SMS paylink at the time of delivery
Sold & Fulfilled By Nutrabay Retail Pvt Ltd.
✓ Brand Authorized
| Weight | 4.71 kg |
| Flavour | Chocolate Milkshake |
| Protein Percentage (%) | 16 % |
| Protein Per Container | 750 g |
| Number of Servings | 15 |
| Serving Size | 314 g |
| Serving Size | 314 g |
| Packaging Type | pouch |
| Packaging Type | pouch |
| form | powder |
| form | powder |
| diet preference | non-vegetarian |
| diet preference | non-vegetarian |
| protein per serving (g) | 50 g |
| protein per serving (g) | 50 g |
| Price Per Serving | ₹426.1 |
| Benefits | Weight Gain, Build Muscle, Weight Gain, Build Muscle |
| Gender | Male, Female, Male, Female |
| Gtin | 834266009091 |
| SKU | NB-BSN-1006-01 |
View more |
VEG/NON- VEGETARIAN: Non-Vegetarian
USER GUIDE: DIRECTIONS: Mix 2 scoops with 16 oz. of cold water or any beverage of your choice. Vary the amount of liquid to achieve your desired consistency. Drink 1 serving daily, or as needed to satisfy your protein or mass-gaining requirements. To increase your protein and calorie intake per serving and to achieve an amazing milkshake taste, use milk.
NOTE: Intended for use by healthy adults. Consume as part of a healthy diet and exercise program. Keep out of reach of children and pets. Store in a dry place away from direct sunlight.Importer Details
Manufacturer Details
Brand Details
Ratings & Reviews
(4 Ratings & 4 Reviews)
09 Feb, 2021
29 Nov, 2020
05 Feb, 2021
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.